Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Unreal Engine 4

GeForce RTX 4060 Ti existuje ve dvou verzích, s 8GB a 16GB VRAM, měl jsem možnost podívat se na jednu kartu společnosti ASUS.
GeForce RTX 4070 jakožto více ořezaná RTX 4070 Ti je nějaký pátek na trhu a dnes se podíváme na zoubek jedné spíše levnější variantě.
Radeon RX 7700 XT jakožto nástupce RX 6700 XT je venku, jak si vede?
Radeon RX 7600 už je na trhu nějaký ten pátek, dnes se podíváme na robustnější model společnosti ASUS.
DLSS od Nvidie není jedinou alternativou k AMD FSR. Krom CAS má svůj prostor i TAAU, který mohou využívat hry na bázi Unreal Engine 4/5…
Half Life 2 byl vydaný v listopadu 2004, Half Life roku 1998. Pomohl by této kultovní hře upgrade na o téměř dvě dekády novější engine?
2 Nd Stage Boss 03
Pamatujete na 96kB demo .kkrieger? Japonský vývojář 0x4015 ukázal, že v současnosti je možné vygenerovat 3D scénu z ještě menšího objemu dat a navíc realtime - díky compute shaderům.
 
V únoru jsme upozornili na několik pěkných ukázek, které využívaly Unreal 4 engine na rendering přírodních scenérií. Tentokrát se podíváme, jak lze s HairWorks pod UE4 obohatit starou herní klasiku.
To, co vidíte na úvodním obrázku, není fotografie pořízená po poslední vánici, ale náhodně vybraný snímek z přírody renderované Unreal Engine 4. Celé video a pár dalších nabízíme ve článku…
Unreal Engine již na Linuxu běží, ale je potřeba zajistit vývojářům podporu v dalších aplikacích. A v linuxovém světě hraje první housle 3D animační software Blender.
Zen Garden Na Tabletu
Před uvedením 3D API Metal požádal Apple společnost Epic o přípravu dema, které by předvedlo možnosti nového rozhraní určeného především pro mobilní zařízení. Takhle vypadá výsledek…