Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Wikipedia

Trvalo to čtyři roky, než se česká Wikipedie posunula o předchozího stotisícového jubilea k současnému. 500 000. článkem se stal „zamodřovací“ článek Pitovití…
O víkendu se české Wikipedii podařilo dosáhnout pěkně hranatého jubilea, vznikl totiž 400 000. článek. Za poslední pět let se tak počet článků Wikipedie přesně zdvojnásobil…
Fotografie makaka pořízená samotným makakem před 2 roky je možná nejslavnější, ale rozhodně jedna s nejbizarnějším příběhem. Minimálně jednoho fotografa už stála životní jmění a ne, nebyl to ten...
Česká Wikipedie je mladistvá, dovršila svůj 15. rok. Významné jubileum oslavila včera, 3. května 2017…
Anne Franková zemřela v únoru 1945 v koncentračním táboře Bergen-Belsen a jelikož ochrana autorských práv trvá v Evropě 70 let, je její deník nyní již volně dostupný. Ne však v USA.
Být kompletně otevřený znamená přístup k vědomostem zabezpečený a necenzurovaný. Tak to Wikimedia vidí a také proto nyní přichází s podporou zabezpečeného HTTPS na všech svých stránkách.
Wikipedii došla trpělivost s praktikami NSA a v zájmu ochrany soukromí svých uživatelů na ni tento týden podala žalobu. Věří, že NSA porušuje právo na svobodu slova a zneužívá dílo Wikipedie.
 
blog
Evropa si schválila právo býti vymazána z internetu. To se nelíbí jak řadě komerčních firem, tak zakladateli Wikipedie Jimmy Walesovi. Považuje to za svého druhu cenzuru historie.
Česká verze celosvětové svobodné encyklopedie Wikipedia dosáhla významného jubilea - po dvanácti letech působení odpublikovala 300 000 článků.
Wikimedia logo
Před měsícem jsme vás informovali, že Wikimedia Foundation zvažuje vedle otevřených formátů i nasazení všeobecně používaného a podporovaného H.264. Aktuálně skončené hlasování tento návrh zamítlo.
Wikimedia logo
The Wikimedia Foundation, nadace provozující mimo jiné Wikipedii, možná brzy prolomí tabu, které ji provází od počátků. H.264 je diskutovanou alternativou k Ogg Theora a WebM.
Xowa wikipedia
Chtěli byste mít celou Wikipedii doma na disku, ale jste líní ji stahovat dostupnými nástroji. Pak je zde nový projekt Xowa, který to udělá za vás a zachová kompletní vzhled i formátování.
Anička 022
Někdy se ti, které milujete, najednou obrátí proti vám. Většinou jsou donuceni okolnostmi, nemají jinou možnost. Lze vůbec plnohodnotně nahradit vám blízké něčím jiným?
Wikipedia logo cs 250k
Včera, 13. prosince 2012, krátce po půl desáté večerní, přišel na svět 250 000. článek české Wikipedie. Vážil pěkných 1483 bajtů a jelikož se má čile k světu, přibral od té chvíle téměř na dvě kila…
Internet bude stávkovat
V reakci na zákony, které v současné době projednává americký kongres, ve středu 18.1. proběhne globální stávka Internetu…