Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

AMOLED

Samsung Galaxy S 8 Amoled

AMOLED majoritní technologií smartphonů i v mainstreamu?

Zatím platí, že displeje typu AMOLED vídáme u vyšších až nejvyšších modelů telefonů, v nižších segmentech se sází na levnější technologii LCD s LED podsvícením. To se ale podle všeho (z)mění.

Samsung chystá roztažitelný displej

Během následujících dní předvede Samsung světově první roztažitelný displej. Nová technologie výrazně posune míru deformovatelnosti displejů.

Huawei bude mít méně smartphonů s AMOLED, než by chtěl, na vině je nízká výroba

DigiTimes přišly s poměrně zvláštní zprávou, že Huawei letos bude mít pouze 8 % smartphonů osazených AMOLED displejem. A chtěl by přitom daleko víc, jenže není kde brát právě ty displeje.
Samsung Galaxy S 8 0

Samsung Galaxy S8 vypadá dobře, podívejte se [video]

Samsung se rozhodl světu pochlubit, že jeho nové smartphony ponesou AMOLED displeje s barevným gamutem 100% pokrývajícím DCI-P3. Jen namísto samotného displeje ukázal rovnou celý telefon…
4k UHD tablet

První 6″ 4k displej se 734 PPI pro mobily a VR předveden

Výhodou 4k displeje u telefonu je možnost zobrazení 8,29MPix fotografie v plném rozlišení. Nebo využití takového telefonu v headsetech virtuální reality. Právě tam míří novinka EverDisplay Optronics.

Novinky u AU Optronics: zakřivené 4k TV i dosud největší AMOLED pro phablety

Na výstavě v Číně představuje AUO celou řadu nových produktů od 5,7palcového AMOLED s WQHD rozlišením až po 65palcový zakřivený UltraHD LCD displej.
samsung-galaxy-s4-vs-iphone

Samsung má 13,3palcový LCD o rozlišení 3200×1800 a 4,99palcový FullHD AMOLED

Jihokorejský gigant ukazuje, že je na příchod displejů s extrémně vysokou pixelovou hustotou připraven. Jeho displej pro menší notebooky a Ultrabooky překonává vše, co má Apple v Macboocích.
Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung slaví, vyrábí nejvíc displejů na světě

Jihokorejský gigant si připisuje prvenství v dalším oboru. Dle aktuálních informací se stal světovou špičkou co do počtu vyráběných displejů…