Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

FinFET

Samsung ohlásil výrobní proces 11nm LPP a pokrok v 7nm LPP s EUV

Zmenšená varianta dosavadního 14nm FinFET procesu a k tomu 7nm FinFET s EUV, to jsou aktuální novinky od Samsungu, díky kterým budou čipy zase o něco menší a přitom výkonnější.

Globalfoundries představila 7nm proces, první čipy budou příští rok

Co Globalfoudries slíbila, to plní. Firma představila zbrusu nová FinFET výrobní proces 7LP, který posune zejména menší jednodušší čipy typu ARM SoC zase o notný kus blíže dokonalosti.
Globalfoundries New 02

Na 7nm FinFET procesu pracují u GlobalFoundries stovky inženýrů z IBM

GlobalFoundries skutečně přeskočí 10nm procesy a po 14nm se vrhá rovnou na 7nm. Zde kromě 200 vlastních lidí využije i 500 inženýrů, kteří do firmy přišli s koupí části IBM.
blog
Steam Skyrim 3

O GPU netřeba mít obavu, postará se o ně 4k a 8k rozlišení, případně VR

Rád bych navázal na no-Xův zápisek zamýšlející se nad tím, co přijde po 14/16nm GPU a hlavně kdy to přijde. Myslím, že to bude trochu jinak a nebude až tak primárně souviset s tím, co popisoval.

Samsung rozjel „10nm“ sériovou výrobu DDR4

Jihokorejský gigant přešel od výroby DDR4 čipů 20nm generací procesu k 10nm generaci. Reálně to nejspíš znamená 14nm FinFET, nicméně jak Samsung udává, efektivita čipů je o 10 a 20 procent lepší.

TSMC zdvojnásobí kapacitu 16nm výroby

Přes dlouhotrvající proces přípravy jednotlivých variant 16nm FinFET výroby u TSMC má firma nyní k dispozici více než dostatečnou klientskou základnu a plánuje výrazný nárůst výrobních kapacit, aby...
Amd Polaris 07 Ces 2016

14- a 16nm procesy oproti 20nm místo neušetří, uspoří jen energii

V průběhu CES vyšlo najevo pár střípků o nových výrobních procesech. Přechod z 28 na 14/16nm v tomto světle připomíná spíše rozdíl jednoho výrobního procesu než dvougenerační skok.

Nvidia Drive PX2, superpočítač pro auta s umělou inteligencí

Drive PX 2 je dle slov samotné Nvidie mobilní superpočítač určený mimo jiné pro samořídící automobily. Nás ale jistě bude více zajímat ono 16nm GPU a CPU jádra Nvidia Denver.

Více k Polaris: přednost dostanou menší GPU

Po odhalení architektury Polaris zveřejnila AMD další informace, které nebyly uvedeny v původních materiálech - pojďme se na ně v kostce podívat…

Sériová výroba 14nm Samsung Exynos 8890 poběží od prosince

Nová vlajková loď, čip pro Galaxy S7 a pro Smasung současně premiéra vlastních CPU jader. To vše v sobě skrývá Exynos 8890 alias Exynos M1 alias Mongoose.

16nm FinFET výrobní proces TSMC úspěšný v získávání čínských zakázek

Nejen velkými americkými odběrateli živo jest TSMC. Tchaj-wanská megapekárna 300mm waflí má 10 nových velkých zákazníků z řad čínských návrhářů čipů. Zahrnují celé spektrum využití.
V továrně Globalfoundries

AMD údajně přesunula výrobu Zenu k TSMC, GlobalFoundries to ale dementuje

Pokud AMD hovořila o procesorech Zen, zmiňovala jedním dechem FinFET výrobu. Přestože se předpokládalo, že stejně jako u dosavadních procesorů zůstane věrná GlobalFoundries, není to zdaleka jisté.

TSMC konečně spouští masovou 16nm výrobu, ale pro desktop to příliš neznamená

Na 16nm výrobu v TSMC se hledí jako na proces, na němž vznikne hardware, který definitivně zakončí téměř čtyřletou éru 28nm produktů. Přehnaný optimismus ale zatím není na místě.

UMC zvolnila navyšování 28nm výrobních kapacit, 14nm FinFET ukáže ještě letos

Optimismus z hlediska očekávaného zájmu partnerů o 28nm výrobu klesá a United Microelectronics tak pomalu zvolňuje růst těchto výrobních kapacit.

Nejen TSMC, i v Samsungu a GlobalFoundries běží FinFET výroba

Prakticky všichni významní výrobci s FinFET procesem v arzenálu i jejich zákazníci se v několika uplynulých dnech pochlubili, že již běží výroba, vznikly sériově vyráběné čipy nebo proběhl tape-out…

Stránky