Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

full-frame

Již brzy se na trhu objeví dva nové objektivy Pentax. Jeden je wide-angle zoom určený pro APS-C, druhý pak světelná padesátka pro full-frame.
Dalo se to čekat. Od uvedení posledních takto-megapixelových zrcadlovek uběhlo pár let a deklasovat letité středoformáty by také s ohledem na pokrok ve snímačích nemělo být pro D850 problémem.
Nová řada kamer CineAlta Venice dostala do vínku zbrusu nový snímač velikosti kinofilmového políčka, který tak značně převyšuje v oboru běžný formát Super35. Navíc si troufá fakticky i na 8k video.
Zatím nebyla nová zrcadlovka oficiálně uvedena, ale uniklých materiálů už je tolik, že si můžeme poskládat obrázek stroje pro krajináře a konkurenta pro Canon 5DS(r).
4380382954
Na poměry full-frame zrcadlovek má nástupce modelu 6D poměrně zajímavou cenu, musíte se však smířit s tím, že spousta vlastností se nijak zásadně nezměnila.
Už nějakou dobu Leica vyměňuje majitelům CCD verzí svých dálkoměrů jejich čipy za nové, nepostižené korozí. Tento program pokračuje i nadále, nicméně zásoby CCD se zjevně tenčí.
0851004186
Více než 10 let čekání na digitální full-frame od výrobce, který digitální full-frame prezentoval jako první, je u konce. Pentax uvedl zrcadlovku K-1, která na trh zamíří v dubnu tohoto roku....
Full-frame od Pentaxu přinese efektivní rozlišení 36,4 Mpix a hmotnost pod 1 kg. Tělo bude konkurencí spíše pro Nikon D810 než třeba Nikon D5, přesto však na full-frame trh vstoupí další významný...
1605918143
Nová full-frame zrcadlovka Canon zjevně cílí na stejnou skupinu uživatelů jako nový Nikon D5. Rozdíly tu jsou, přičemž Nový Canon bude jistě vnímán jako vhodnější pro 4k video.
Nová vlajková loď Nikonu netrhá megapixelové rekordy, zato však představuje komplex absolutně špičkových parametrů. Definuje snad Nikon modelem D5 novou éru nekompromisních profi zrcadlovek?
Již třetí generace výborného full-frame kompaktu Sony přichází. Firma vyměnila postarší 36Mpix snímač bez BSI za zbrusu nový 42,4Mpix BSI CMOS a přidala elektronický hledáček. Fázových AF bodů je...
To, že Pentax umí vecpat velmi kvalitní zrcadlovku do velmi malých rozměrů, víme od APS-C modelů. Nijak velkou výjimkou z toho pravidla nebude ani full-frame model chystaný na jaro příštího roku.
Krátce poté, co do světa zrcadlovek se snímačem velikosti kinofilmového políčka přišly 50Mpix modely EOS 5DS a 5DSr, ohlašuje Canon vývoj další generace, která ponese 120Mpix snímač.
Nikon navazuje na někdejší APS-C Canony 20Da a novější 60Da. Jenže narozdíl od nich rovnou full-frame modelem se 36 megapixely. D810A přichází, k radosti všech astro fotografů.
Za týden na výstavě CP+ 2015 v Japonsku představí Ricoh (Pentax) prototyp zrcadlovky se snímačem velikosti kinofilmového políčka. Na trhu se tento model objeví na konci letošního roku.

Stránky