Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

full-frame

Sony odhalila CineAlta Venice, řadu kamer s full-frame 6k/30p snímačem

Nová řada kamer CineAlta Venice dostala do vínku zbrusu nový snímač velikosti kinofilmového políčka, který tak značně převyšuje v oboru běžný formát Super35. Navíc si troufá fakticky i na 8k video.

Nikon D850 dostane 46Mpix full-frame snímač

Zatím nebyla nová zrcadlovka oficiálně uvedena, ale uniklých materiálů už je tolik, že si můžeme poskládat obrázek stroje pro krajináře a konkurenta pro Canon 5DS(r).
4380382954

Canon uvedl relativně levný full-frame EOS 6D Mark II

Na poměry full-frame zrcadlovek má nástupce modelu 6D poměrně zajímavou cenu, musíte se však smířit s tím, že spousta vlastností se nijak zásadně nezměnila.

Leica upřesňuje výměnu korodujících CCD v dálkoměrech generace M9 do budoucna

Už nějakou dobu Leica vyměňuje majitelům CCD verzí svých dálkoměrů jejich čipy za nové, nepostižené korozí. Tento program pokračuje i nadále, nicméně zásoby CCD se zjevně tenčí.
0851004186

Pentax uvedl 36Mpix full-frame K-1

Více než 10 let čekání na digitální full-frame od výrobce, který digitální full-frame prezentoval jako první, je u konce. Pentax uvedl zrcadlovku K-1, která na trh zamíří v dubnu tohoto roku....

Uvedení full-frame Pentax K-1 je na spadnutí, známe parametry

Full-frame od Pentaxu přinese efektivní rozlišení 36,4 Mpix a hmotnost pod 1 kg. Tělo bude konkurencí spíše pro Nikon D810 než třeba Nikon D5, přesto však na full-frame trh vstoupí další významný...
1605918143

Canon představil novou vlajkovou loď EOS-1D X Mark II

Nová full-frame zrcadlovka Canon zjevně cílí na stejnou skupinu uživatelů jako nový Nikon D5. Rozdíly tu jsou, přičemž Nový Canon bude jistě vnímán jako vhodnější pro 4k video.

Nikon D5 přináší ISO 3 milióny, 14fps, 4k video i USB 3

Nová vlajková loď Nikonu netrhá megapixelové rekordy, zato však představuje komplex absolutně špičkových parametrů. Definuje snad Nikon modelem D5 novou éru nekompromisních profi zrcadlovek?

Full-frame kompakt Sony RX1R II dostal 42Mpix čip a EVF

Již třetí generace výborného full-frame kompaktu Sony přichází. Firma vyměnila postarší 36Mpix snímač bez BSI za zbrusu nový 42,4Mpix BSI CMOS a přidala elektronický hledáček. Fázových AF bodů je...

Full-frame od Pentaxu bude příjemně malý

To, že Pentax umí vecpat velmi kvalitní zrcadlovku do velmi malých rozměrů, víme od APS-C modelů. Nijak velkou výjimkou z toho pravidla nebude ani full-frame model chystaný na jaro příštího roku.

Canon ohlásil vývoj 120Mpix full-frame zrcadlovky a 8k Super35 kamery

Krátce poté, co do světa zrcadlovek se snímačem velikosti kinofilmového políčka přišly 50Mpix modely EOS 5DS a 5DSr, ohlašuje Canon vývoj další generace, která ponese 120Mpix snímač.

Nikon D810A: první full-frame pro astro fotografii a H-alfa

Nikon navazuje na někdejší APS-C Canony 20Da a novější 60Da. Jenže narozdíl od nich rovnou full-frame modelem se 36 megapixely. D810A přichází, k radosti všech astro fotografů.

Je to oficiální: Pentax ukáže prototyp full-frame zrcadlovky!

Za týden na výstavě CP+ 2015 v Japonsku představí Ricoh (Pentax) prototyp zrcadlovky se snímačem velikosti kinofilmového políčka. Na trhu se tento model objeví na konci letošního roku.

50Mpix Canon EOS 5Ds přichází?

Na trh mají dle neoficiálních spekulací jít hned dvě verze: jedna s a druhá bez lowpass filtru. Canon tak zaútočí nejen na Nikonův model D810, ale také na středoformátový Pentax 645Z.

Full-frame Sony A7S - podívejte se na noční video při ISO 409 600

Brutální rozsah citlivosti končící u full-frame bezzrcadlovky Sony A7S na hodnotě ISO 409 600, je samozřejmě využitelný i ve videu. Tmavá noc pak vypadá jako podzimní den.

Stránky