Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

GPU

Intel Heterogenous Mcm 01

Patří budoucnost čipletům, čipíkům nebo čipečkům? [anketa]

AMD, Intel i Nvidia vidí jednu z možných budoucností výroby křemíkových jader v rozdělení čipu na menší křemíkové kousky označované jako „chiplets“. Jak jim ale budeme říkat v češtině?
Intel Heterogenous Mcm 01

Intel plánuje Kaby Lake se samostatným GPU s HBM2. Od AMD?

Intel plánuje skládat nová CPU z několika kousků křemíku, které mohou být vyráběné různými procesy. Předvojem tohoto projektu může být Kaby Lake-G, nová řada procesorů doplněná samostatným GPU…

Linux 4.10 přináší Turbo pro Broadwell-E či GPU Boost pro GeForce

Je několik velmi viditelných novinek, které nové jádro 4.10 přináší a spousta těch menších v pozadí a hlubinách architektury.

Rekapitulace: Grafické karty v roce 2016 aneb konečně FinFET

Máme tu období svátků a tak, jako už tradičně, nabídneme tématické ohledy za uplynulým rokem. Dnes začneme grafickými kartami, čipy a vůbec světem 3D a multimédií…

Sigma SD Quattro H: APS-H, DNG i zpracování přes GPU

Půjde-li vše podle předpokladu, dá Sigma svým příznivcům malý předvánoční dárek ve formě vydání SD Quattro H. On to vlastně bude větší dárek; co do formátu snímače ten největší, jaký Sigma vyrobila.

Intel se chlubí: Máme 97 % trhu s A.I. hardwarem

Intel předložil čísla, která se týkají podílu na trhu s hardware pro strojové učení. Drtivá většina zákazníků prý staví na jeho procesorech a naopak systémů využívajících grafických čipů je minimum.

Nvidia přejde na 14nm výrobu u Samsungu

Podle zdrojů z Jižní Korey nezůstane výhradním výrobcem grafických čipů z generace Pascal společnost TSMC. Nvidia se s nadcházejícími produkty chystá přejít na 14nm proces společnosti Samsung.

AMD má další GPU s architekturou Polaris, patrně menších rozměrů

AMD - možná nechtěně, možná cíleně - sdělila, že současné 14nm grafické čip nejsou jediným produkty postavenými na architektuře Polaris. Můžeme čekat přinejmenším ještě jedno jádro této řady…

Potvrzeno, AMD Vega 10 je Greenland

Podle dosavadních informací budou na architektuře Vega postavené dva čipy. Předpokládalo se, že jedním z nich bude GPU známé pod starším jménem Greenland…

AMD ohlásila standardizovaný externí GPU box pro notebooky

Do třetice všeho dobrého? AMD se už několikrát pokoušela o realizaci standardizovaného externího grafického řešení pro notebooky. Nyní má našlápnuto nejlépe, ale bude to stačit?
Amd Polaris 08 Ces 2016

Polaris měří 232 mm² + rekapitulace specifikací nového Radeonu

Radeon R9 480X, nebo jakkoli se bude jmenovat nadcházející mainstreamový model, ponese GPU Polaris měřící 232 mm². To je o pár desítek čtverečních milimetrů víc než míval Pitcairn, Radeon HD 7870.
blog

AMD dokazuje, že Pascal od Nvidie bude úžasný ;-)

Budeme-li se na náhled schopností 14nm FinFET GPU od AMD dívat optikou obecného vývoje, pak je nad slunce jasné, že 16nm FinFET GPU od Nvidie budou neméně tak „boží“…

Ohlédnutí za rokem 2015: Grafické karty

Rok 2015 byl posledním 28nm. Vzpomněli byste si, který rok byl posledním 40nm? Napovím: 28nm proces kraloval velmi dlouho a výrobci jej dojili opravdu vytrvale. Pojďme se podívat na ty poslední kapky…

AMD chystá na příští rok 2 nová GPU

Vedoucí architekt grafické divize AMD, Raja Koduri, potvrdil přípravy dvou nových grafických čipů na rok 2016. Co se ale stalo se třetím?
Amd Radeon Background 01

AMD chystá trojici nových GPU: Greenland, Baffin a Ellesmere

V příštím roce uvede AMD novou generaci grafických karet. Doposud se tušilo o jednom GPU s názvem Greenland - nebude ale samotné, doplní jej další dvě.

Stránky