Americké úředníky i přes pandemii koronaviru neopustila touha regulovat byznys čínské společnosti Huawei. Nyní se svůj vliv prostřednictvím TSMC snaží rozšířit na přeshraniční úroveň…
V polovině roku slíbil Trump, že americkým firmám bude nadále dovoleno dodávat komponenty společnosti Huawei. Tento slib byl realizován prostřednictvím výjimek. 15 senátorů ale žádá jejich zastavení…
Formálně by bylo přesnější použít termín „zmírnil“ nebo „utlumil“, ale praktický dopad de facto odpovídá zrušení. Americké firmy tedy mohou opět s Huawei obchodovat a spolupracovat…
Vlastně bychom mohli říct, že už jde o všechny americké firmy. Jmenované se sice k tomuto aktu mediálně přihlásily, ale zákaz spolupráce s Huawei se týká prakticky všech firem z USA…
A budou velké. Jedním ze slibů a možná spíš osobních přání amerického prezidenta Donalda Trumpa bylo přesunutí alespoň části výroby společnosti Apple do USA. Zdá se, že je ruka v rukávě…
V návaznosti na kauzu kolem odposlechů amerického prezidenta se v posledních dnech objevilo několik článků poukazujících na to, že k Trumpově šmírování byly použity procesory Intel…
O návratu Američanů na Měsíc, resp. pilotovaném letu na Mars je z USA slyšet už prakticky od 70. let. Bushova administrativa to měla v plánu, Obamova to ořezala, Trumpova nyní zase mění.
Nový americký prezident se vyslovil jasně, firmy mají (zase) začít vyrábět na území USA, nebo jim budou naházeny klacky pod nohy ve větším množství než malém. TSMC zvažuje.
Trumpův sen o iPhonu „made in USA“ se posouvá blíže realitě. Na jeho pobídky zareagoval mimo jiné Foxconn, kterému není expanze do USA vůbec proti srsti…
Apple se má. K irským daňovým prázdninám (podle šetření Evropské komise odvádí jen 0,005% ze zisku) ho čeká ještě americký daňový ráj. Společnosti ho slíbil nově zvolený prezident USA, Donald Trump.