Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Wine

Nová verze Ubuntu 19.10 mimo nových funkcí bude pouze v 64-bitové edici. Jde o logický krok a ostatní aplikace jsou už vesměs psány jako 64-bitové aplikace. To bohužel neplatí o populárním Steamu,...
Wine logo
Od vydání trojkového Wine uplynul už rok a autoři tvrdí, že za tu dobu bylo učiněno více než 6000 změn v kódu. Co je tedy nového?
Již dlouho očekávaná verze Wine 3.0 pro spouštění aplikací a her, primárně určených pro systém Windows, na Linuxu / Unixu je takřka za rohem. Mimo aplikací a her řeší i otázku výstavby GNU Hurd.
Alexandre Julliard z projektu Wine měl svoji již tradiční přednášku o aktuální vývoji, stavu a budoucnosti. Vypadá to slibně.
Wine logo
Ne-emulátor nejen Direct3D pro nejen Linux povýšil na novou hlavní verzi. Bohužel to neznamená podporu Direct3D 11.
Wine logo
Nové hlavní vydání implementace Microsoftích API do Linuxu / BSD světa přichází s obrovskou várkou změn a novinek.
Crysis 3 - Official Screenshot (31)
V létě hovořili lidé z CodeWeavers, že podpora Direct3D 11 v jejich komerční implementaci Wine by mohla být hotova během několika měsíců. Dodnes se tak nestalo, ale příští rok by měl přinést změnu.
 
Wine logo
Chystané vydání Wine 1.8 toho připravuje tolik, až si myslím, že budeme rádi, pokud polovina z toho bude použitelná a ta druhá nebude překážet běžnému užívání.
Bioshock 02
Moderní hry již často nemají, nebo nebudou mít schopnost běhu pod DirectX 9.x. Zásadním problémem pro jejich běh na Linuxu pod Wine je to, že tato implementace Direct3D aktuálně s použitelností...
Nejnovější verze vylepšeného Wine přichází s automatizací celého procesu. Už nebudete muset řešit verze knihoven, Wine či použitelnost s vaším konkrétním distrem.
Skyrim
Nejen BSD, vývojová verze má též nové instalátory pro Adobe Lightroom 5, Skyrim či Counter Strike: Global Offensive a dokonce pro hudebníky i podporu WineASIO. Blýská se na lepší časy?
Nejnovější verze linuxové implementace Windowsových rozhraní přináší počáteční podporu pro několik nových technologií. Opravuje i řadu nahlášených chyb.
Wine logo
Nejnovější verze linuxové implementace Microsoftích Windows API přichází s pár novinkami a várkou oprav...
Wine logo
Velice rychle po verzi 1.6 přichází Wine 1.7 s několika novinkami, ale zejména další haldou oprav...
Wine logo
Nová hlavní verze Wine přináší velké množství změn zahrnující všechny oblasti, které projekt pokrývá. Pouštění Windows aplikací na Linuxu či BSD bude zase o něco lepší...