Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

XFCE

Ubuntu 17.04 máme zdárně za sebou, tak si pojďte připomenout, co nabízejí dvě velké odnože s tradičními desktopy, které tu budou i po dubnu 2018.
blog
Někdy jsou tvůrcům desktopových prostředí hlášeny opravdu obskurní chyby. Logicky pak následuje podobně podivný bugfix dané chyby, jako se tomu nyní stalo u Xfce.
Taskman Gtk 3
K vydání Xfce 4.14 je zase o kousek blíže, nových verzí se dočkalo několik prvků prostředí, od správce souborů Thunar až třeba po přehrávač Parole.
Linux Mint logo 2012
Po standardních variantách s prvořadými desktopy přichází nejnovější Linux Mint též ve variantách s neustále se měnícím KDE a neustále stejným Xfce.
Settings 1
Xfce si udržuje svou vysokou oblibu mimo jiné právě díky velmi konzervativnímu postupu vpřed.
blog
Desktopová prostředí Xfce i LXDE mají svoje neduhy, o tom žádná. Tyto desktopové konzervy ale čeká v nedaleké budoucnosti konec. Jedna se přiklání ke GTK+ v3, druhá ke Qt5. Je na čase se bát?
LXDE přechází v rámci vývoje LXQt na Qt5, desktop MATE pozvolna směřuje od GTK+2 ke GTK+3 a přesně totéž plánují vývojáři Xfce pro příští verzi svého díla.
 
Poklidné vody Ubuntu nerozčeřuje ani nová verze varianty s desktopovým prostředím Xfce. Xubuntu spoléhá na Xfce 4.12 a nadále čekáme na GTKv3 verzi Xfce.
Na novou verzi třetího nejznámějšího desktopu pro Linux jsme si počkali dlouho. Xfce 4.10 vyšlo před téměř třemi lety a až nyní dostává svého nástupce s podporou hi-dpi monitorů a hromadou dalších...
mageia-3_gnome01
Poslední dva roky používala linuxová distribuce Debian jako výchozí desktop zastaralé Xfce. Nyní se ale nejspíš vrátí ke GNOME. Co to vlastně znamená?
Od vydání Xfce 4.10 uběhly již téměř 2 roky a 4 měsíce. I díky tomu se Xfce stalo konzervativní volbou pro všechny, kteří nemají v lásce ani KDE 4.x, ani GNOME 3.x. Nová verze se ale definitivně...
xub1404_02.jpg
Jednou z variant nové verze Ubuntu je ta s desktopovým prostředím Xfce. Jistě ji vystihuje slovo konzervativní.
Anička 029
Právě vyšlo nové Ubuntu. Shodou okolností ve stejný den jako Windows 8.1. Takže asi schytalo stejný osud jako deriváty Ubuntu běžně: zas tak moc lidí ho nevšimlo...
openSUSE 12.3 - grub2
Nejnovější vydání openSUSE přináší vedle KDE 4.10 také třeba podporu UEFI a dokonce experimentální podporu SecureBootu. Ale to není vše, novinek je daleko víc...
Linux FreeBSD
Vedle již tradičních shrnutí letošního dění kolem procesorů a čipsetů, grafických karet, datových úložišť si kromě článku věnovaného operačním systémům z dílen "nejmenované redmodské firmičky...