Pokud plánujete nákup operačních pamětí nebo úložiště, pak by předvánoční nákup nemusel být úplně od věci. Jen za září totiž smluvní ceny klesly o více než 10 %…
Paměti zdražovaly již před zemětřesením, po období slabé poptávky se totiž vyprodaly sklady a poptávka překonává nabídku. Tento trend však ještě akcentovalo zemětřesení na Tchaj-wanu…
Ještě v lednu se objevovaly analýzy, podle kterých mělo rychlý propad cen pamětí (z hlediska výrobců) zachránit vydání Xeonů Sapphire Rapids, od něhož se očekávalo zvýšení poptávky a prodejů…
Navzdory klesajícím odbytům hardwaru se výrobci pamětí snažili držet ceny na co možná nejvyšších úrovních. To mělo za následek naplnění jejich skladů, na což už musejí reagovat…
Zemětřesení na Tchaj-wanu, nejsilnější za letošní rok, odstavilo továrnu společnosti Micron na paměti typu DRAM. Lze očekávat zhoršení dostupnosti a zdražení DDR a GDDR pamětí…
Původně avizovaný 8-13% růst cen pamětí bude nakonec nižší, pouze 3-8 %. Jenže to jen v důsledku serverů; operační paměti pro desktop a GDDR6 pro grafické karty budou zdražovat podle původního odhadu…
Důsledky koronaviru v Číně budou mít jen za první kvartál citelné dopady na IT segment. Nejvíce tam, kde se na výrobě významně podílí lidský segment, což jsou např. smart- produkty a notebooky…
Zvažujete-li zda si nadělit pod stromeček nové paměti, nebo to odložit na příští Vánoce, uděláte nejspíš lépe, pokud nebudete otálet. Nejste-li tradicionalisté, můžete počkat i na začátek roku, ale…
Byť může mít z hlediska cen pamětí americký ban Huawei krátkodobě pozitivní dopady z pohledu zákazníka, z hlediska dlouhodobých trendů nevěstí nic dobrého…
Zdražování pamětí, které začalo v létě 2016 a kulminovalo zhruba loni na jaře, je pryč. Ceny jsou zhruba na úrovni konce podzimu 2016 a stále klesají. Pokles však zpomalí…
Z čtvrtého kvartálu roku 2018 sice už dva týdny utekly, přesto se v jeho zbytku ještě stihne projevit pokles cen pamětí, který se naplno rozvine v příštím roce…