Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

SK Hynix

To si takhle koupíte nějaký notebook a v něm se objeví SSD od výrobce, o němž jste nikdy neslyšeli...
Nedávné levné ADATA PCIe Gen4 SSD doplňuje výkonnější model s vyšším výkonem a řadičem Innogrit.
Je libo dostupné NVMe SSD s PCIe řadičem čtvrté generace, rozumným výkonem a pětiletou zárukou?
V dnešní recenzi se podíváme na další SSD společnosti ADATA, RGB LEDky opět nechybí a dnešní model má dokonce i DRAM cache.
V dnešní recenzi se podíváme na NVMe SSD společnosti ADATA, které nemá DRAM cache, ale má RGB LEdky v chladiči!
V dnešní recenzi se po dlouhé době podíváme na novou generaci NVMe disků s novým PCIe Gen4 řadičem.
Byť ne tak rychlé jako varianta od Samsungu, s 14 Gbps je rozdíl oproti GDDR5 stále značný a v pomalejších variantách navrch úspornější.
 
Levných SSD je na trhu jako smetí, ale i zde je každá méně standardní nová konkurence vítána. Plextor pro svoji řadu S3 zvolil zajímavé NAND flash čipy od Hynixu.
Řešením pro běžně používané NAND flash čipy zjevně není vzyšování počtu bitů v paměťové buňce, ale vrstvení více NAND flash die do jednoho pouzdra. SK Hynix letos navýší na 72 vrstev.
U Tokijského soudu leží nová žaloba. Podala ji japonská Toshiba na svého jihokorejského partnera a současně konkurenta na poli NAND flash čipů.
Hynix 6Gb ULV DDR3
Pravděpodobně vůbec první low-power DDR3 moduly s kapacitou 6 Gb ohlásil Hynix. Paměti určené pro mobilní zařízení (tablety, mobily atd.) jsou ale unikátní i v jiných ohledech, například podporou PoP.
Požár u Hynixu 2013 - Obrázek 2
V jedné z továren společnosti SK Hynix v čínském Wuxi se včera rozpoutal velký požár. Jelikož Hynix přesunul svůj zájem na NAND flash, může to prý být zajímavé...