Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

operační systém

nepřehlédněte

Nalezena vážná bezpečnostní díra v procesorech Intel

Internetem začaly od úterý kolovat informace o bezpečností chybě v procesorech Intel posledních generací. Oprava všech operačních systémů se zdá být nevyhnutelná, přinese ale citelné snížení výkonu.

DragonFly BSD 5.0: HAMMER2 a 900 000 procesů

Jedna z menších ale z hlediska novinek obvykle o to zajímavějších BSD variant přichází po sedmi měsících s novou verzí.

Vyšlo OpenBSD 6.2

S obvyklou přesností je zde další verze operačního systému OpenBSD a i tentokrát přináší několik zajímavých novinek.

Devuan GNU+Linux 1.0.0

Po dvou a půl letech vývoje vyšla první verze operačního systému, který lze zjednodušeně označit jako Debian bez systemd. Co nabízí?

Vyšlo OpenBSD 6.1

S železnou pravidelností a taktem jeden release za půl roku vychází OpenBSD již třetí dekádu a nic se na tom nemění ani teď. Release 6.1 je tu, co je v něm nového?

Jednotweetová chyba v systemd

Jsou lidé, kteří systemd nemají rádi. Jsou lidé, kteří systemd rádi mají. Pak je tu většina, které je systemd úplně lhostejné. Nedávno odhalená chyba by ale měla zajímat všechny.

Vyšlo OpenBSD 6.0

Šest měsíců od vydání poslední verze OpenBSD uplynulo jako voda, a proto přesně podle plánu na začátku září vyšla verze nová, tentokrát s kulatým číslem 6.0.

Fuchsia - Google vyvíjí nový operační systém

Je to několik dní, co byl objeven repozitář s tak trochu tajemným projektem nového operačního systému od Google nazvaný Fuchsia a od té doby spekulace neustávají.
OpenBSD logo 2012 - Puffy

OpenBSD 6.0 ztratí binární kompatibilitu s Linuxem

Během několika málo týdnů vyjde OpenBSD s kulatým číslem verze 6.0 a chystá se v něm několik bezpečnostních vylepšení. Jedním z nich je i odstranění vrstvy umožňující spouštění linuxových programů.

Vyšel Slackware Linux 14.2

Po delší pauze je tu nová verze nejdéle nepřetržitě vyvíjené linuxové distribuce.

Přichází veřejná betaverze Maru OS

Projekt Maru OS, který si klade za cíl náhradu desktopu pomocí smartphone připojeného ke standardním periferiím, se dostal do stádia veřejné betaverze.

Vyšlo OpenBSD 5.9

Půlrok od vydání verze 5.8 je pryč, a proto na přelomu března a dubna nadešel čas na verzi novou. Co přináší?

Windows 8.1 v desktopu překonaly Visty

Jen za tři měsíce na trhu se Windows 8.1 podařilo v desktopu dosáhnout vyššího podílu, než který zaujímají neblaze proslulé Visty. Podařilo se Microsoftu nakupující přesvědčit, že se vylepšené...
Google Nexus 7 Android

Téměř 80 % smartphonů již s Androidem

Vliv Androidu v mobilní sféře roste dlouhodobě a stabilně. V rámci chytrých telefonů stoupl jen za poslední půlrok o 10 % a to z našeho pohledu znamená jediné: Microsoft s Applem by se měli zamyslet.
android-4-0-ice-cream-sandwich

Zájem o Android v mobilech stoupl před Vánocemi na dvojnásobek

V rekapitulačním článku, kde jsme spekulovali o možném nasycení mobilního trhu, jsme letmo zmínili extrémní nárůst podílu Androidu ve sféře mobilních telefonů. Pojďme se podívat i na ostatní systémy.

Stránky