Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

olympus

Olympus přichází se třetí generací levnější bezzrcadlovky řady OM-D. Ta konečně dostává do vínku video o rozlišení 3840×2160.
Nová verze kompaktu z odolné řady Olympusu značně ubrala na megapixelech, takže za pomoci nového procesoru můžeme očekávat daleko kvalitnější fotky.
Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.
blog
Za posledních 10 let se svět digitálních fotoaparátů drasticky změnil a mám dojem, že Canonu a Nikonu tak trochu ujíždí vlak
Cena o polovinu vyšší než u nejlevnějších full-frame těl na trhu, ale více než kompenzovaná některými špičkovými parametry, o kterých si levná full-frame těla mohou nechat jen zdát.
Zub času už otiskl svůj profil na prímovou bezzrcadlovku OM-D E-M1 a tak je jedině dobře, že Olympus konečně představil jejího nástupce. V rámci omezení světa 4/3" snímačů se máme rozhodně na...
Japonci jsou první a uvidíme, jestli ne jediní, kteří si budou moci již za pár týdnů koupit novou revizi kompaktu Olympus řady SH s podporou 4k a hispeed videa.
 
Tak už i Olympus naskočil do vláčku s 20Mpix micro43 snímačem. Narozdíl od Panasonicu ale díky svému vícenásobnému snímání nabízí nový model i režim s rozlišením 10368×7776.
2896217214
Nová reinkarnace nejnižšího modelu řady OM-D přichází s řadou vylepšení. Na druhou stranu ale stále zůstává u FullHD videa a 16Mpix čipu.
Olympus OM-D E-M1 - Obrázek 3
Výsledky japonské společnosti Olympus za první čtvrtletí tohoto fiskálního roku jsou pozitivní. Firma zaznamenala meziroční nárůst prodejů fotoaparátů o 12,3 %.
Japonský Olympus si patentoval konstrukci snímače, která je schopna zaznamenávat vedle jasové hodnoty jednotlivých pixelů snímače také polarizaci dopadajícího světla. Tento mechanismus lze využít...
blog
Žhavá novinka ve zvyšování kvality fotografií, focení s posuvem snímače, si svoji premiéru v segmentu s cenou pod 1 milión Kč odbyla v nejnovější bezzrcadlovce od Olympusu. Dovolte mi uvést...
Mesiášem revolucí ve světě (bez)zrcadlovek se může stát nový model od Olympusu. Kombinuje totiž standardní 16Mpix micro43 snímač s posuvem čipu, díky čemuž nabízí RAWy o rozlišení 9216×6912.
Displej výklopný zespoda, to je hlavní inovace nové bezzrcadlovky od Olympusu. Takže pokud rádi fotíte sami sebe, je tohle stroj pro vás.
Dobrý nápad, nebo zbytečnost? To je otázka, kterou si můžeme klást po spatření inovace, kterou svému 50× ultrazoomu dal Olympus. Odlišuje jej od všech ostatních na trhu.