Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

olympus

Olympus OM-D E-M10 III konečně se 4k videem

Olympus přichází se třetí generací levnější bezzrcadlovky řady OM-D. Ta konečně dostává do vínku video o rozlišení 3840×2160.

Olympus TG-5 dostal méně megapixelů a procesor z hi-endu

Nová verze kompaktu z odolné řady Olympusu značně ubrala na megapixelech, takže za pomoci nového procesoru můžeme očekávat daleko kvalitnější fotky.

Olympus potvrdil práce na 8k Micro43 bezzrcadlovce

Francouzský Focus Numerique vyzpovídal zástupce Olympusu a z rozhovoru kromě více očekávaných věcí vyplynulo i to, že práce na 8k běží.
blog

Co dělají Canon a Nikon špatně?

Za posledních 10 let se svět digitálních fotoaparátů drasticky změnil a mám dojem, že Canonu a Nikonu tak trochu ujíždí vlak

Olympus OM-D E-M1 Mark II přijde v prosinci s cenovkou 60 tisíc Kč

Cena o polovinu vyšší než u nejlevnějších full-frame těl na trhu, ale více než kompenzovaná některými špičkovými parametry, o kterých si levná full-frame těla mohou nechat jen zdát.

Olympus odhalil E-M1 Mark II, novou vlajkovou loď

Zub času už otiskl svůj profil na prímovou bezzrcadlovku OM-D E-M1 a tak je jedině dobře, že Olympus konečně představil jejího nástupce. V rámci omezení světa 4/3" snímačů se máme rozhodně na...

Kompakt Olympus SH-3 nabídne tak trochu falešné 4k H.264 video

Japonci jsou první a uvidíme, jestli ne jediní, kteří si budou moci již za pár týdnů koupit novou revizi kompaktu Olympus řady SH s podporou 4k a hispeed videa.

Olympus PEN-F nabízí 20Mpix snímač a 80Mpix multishot RAW

Tak už i Olympus naskočil do vláčku s 20Mpix micro43 snímačem. Narozdíl od Panasonicu ale díky svému vícenásobnému snímání nabízí nový model i režim s rozlišením 10368×7776.
2896217214

Olympus OM-D E-M10 II dostal pětiosou stabilizaci a vyšší rychlost

Nová reinkarnace nejnižšího modelu řady OM-D přichází s řadou vylepšení. Na druhou stranu ale stále zůstává u FullHD videa a 16Mpix čipu.
Olympus OM-D E-M1 - Obrázek 3

Olympus: prodeje bezzrcadlovek OM-D a Pen výrazně rostou

Výsledky japonské společnosti Olympus za první čtvrtletí tohoto fiskálního roku jsou pozitivní. Firma zaznamenala meziroční nárůst prodejů fotoaparátů o 12,3 %.

Olympus má patent na polarizační filtr přímo ve snímači

Japonský Olympus si patentoval konstrukci snímače, která je schopna zaznamenávat vedle jasové hodnoty jednotlivých pixelů snímače také polarizaci dopadajícího světla. Tento mechanismus lze využít...
blog

Demystifikace: jak funguje hi-res u bezzrcadlovky Olympus OM-D E-M5 II

Žhavá novinka ve zvyšování kvality fotografií, focení s posuvem snímače, si svoji premiéru v segmentu s cenou pod 1 milión Kč odbyla v nejnovější bezzrcadlovce od Olympusu. Dovolte mi uvést...

Olympus OM-D E-M5 II fotí do 64Mpix RAWů!

Mesiášem revolucí ve světě (bez)zrcadlovek se může stát nový model od Olympusu. Kombinuje totiž standardní 16Mpix micro43 snímač s posuvem čipu, díky čemuž nabízí RAWy o rozlišení 9216×6912.

Olympus PEN E-PL7 pro lepší selfie

Displej výklopný zespoda, to je hlavní inovace nové bezzrcadlovky od Olympusu. Takže pokud rádi fotíte sami sebe, je tohle stroj pro vás.

Olympus Stylus SP-100 - 50× ultrazoom se zaměřovačem

Dobrý nápad, nebo zbytečnost? To je otázka, kterou si můžeme klást po spatření inovace, kterou svému 50× ultrazoomu dal Olympus. Odlišuje jej od všech ostatních na trhu.

Stránky