Diit.cz - Novinky a informace o hardware, software a internetu

Crucial

Také toužíte po pořádně rychlém externím SSD s RGB LED a USB-C rozhraním s propustností 20Gb/s? Seagate přesně takové externí SSD prodává.
Po delší době se opět podíváme na externí USB-C SSD, tentokráte z dílen společnosti Seagate.
V dnešním testu se podíváme na další ADATA SSD z herní řady XPG GAMMIX. Jak ADATA říká, Performance Meets Durability.
V dnešním testu se podíváme na PCIe Gen4 SSD v podání ADATA, SSD využívá řadič Phison E16, stejně jako další PCIe Gen4 disky.
A přijíždí další SSD, tentokráte dostupné TLC SSD společnosti Gigabyte.
ADATA působí na poli SSD poměrně dlouho a letos se chystá dokonce i na Gen4 SSD, dnes se podíváme na jedno z nejlevnějších 2TB NVMe SSD na trhu.
V dnešní recenzi se podíváme na stále více rozšířená externí SSD, tentokráte se mi do rukou dostal disk společnosti HyperX.
 
AMD nás tento rok zásobuje novými produkty, společně s šestnáctijádrovým Ryzenem 9 3950X spatřil světlo světa i levný dvoujádrový Athlon 3000G. A má odemčený násobič!
Poměrně zvláštní hodnoty kapacit nabízí produktová řada SSD MX300 od Crucialu, a to jak v provedení 6,0Gbit/s SATA, tak M.2 2280.
Nová SSD od Crucialu celkem pochopitelně využívají vedle řadiče od SIlicon Motion zejména NAND flash čipy Micron.
První výrobci pamětí oznámili zahájení distribuce desktopových DDR4 pro platformu Haswell-E. Ceny jsou až o polovinu nižší oproti serverových ekvivalentům, takty rovněž poskočily.
Sotva DDR4 paměti začínají, přichází na svět hned čipy, které překonají vše, čeho DDR3 vůbec dosáhly. Crucial uvádí moduly Balistix Elite
Nová řada SSD Crucial MX100 bude levná právě i proto, že bude stavět na prťavých 16nm MLC čipech. Ty samozřejmě pochází od Micronu.
Oblíbená řada papírově pomalejších, ale jinak velmi spolehlivých SSD Crucial M500, má nástupce. Dostupné v 2,5", mSATA a M.2 provedení, nabízí Crucial M550 kapacity od 64 GB po 1 TB.
20nm MLC NAND flash micron
Micron, resp. Crucial u příležitosti CESu ukázal na pěkném videu, jak probíhá taková výroba současných SSD. Od rýsovacího prkna až po finální produkt...